بررسی کامل سقف شیروانی + لیست قیمت

بررسی کامل سقف شیروانی + لیست قیمت

بررسی کامل سقف شیروانی + لیست قیمت

سقف شیروانی :

با اعتنا به ویژگی ها فنی , اصولاً به سقفی که دربین ۱۵ الی ۷۰ درجه شیب داشته باشد سقف شیب‌دار گفته میشود که اما در عمده مورد ها این شیب در بام‌ها , چیزی فی مابین ۳۵ تا ۵۰ سکو در حیث گرفته می‌گردد .

از نقطه حیث شیب , در سقف‌های شیب‌دار , شیب ساده که یک الی دو شیب هست و شیب چندگانه قابل انجام ماست . سقف‌های شیب‌دار را به دسته‌های گوناگونی بر حسب مدل شیب و جنس پوشش تقسیم‌بندی شده‌اند :

سقف‌های شیب‌داری که در آن ها از عایق‌های حرارتی به کار گیری نمی شود و اصطلاحاً سقف‌های شیب‌دار سرد خوانده میشوند .

سقف‌های شیب‌داری که در آن ها عایق‌های حرارتی مورد به کار گیری قرار می گیرند و اصطلاحاً به آنها سقف‌های شیب‌دار گرم گفته می‌گردد .

در معماری امروزی و پسا امروزی و طی سال‌های اخیر معماران برتر عالم تلاش کرده‌اند تا بر حسب موقعیت متفاوت طرح‌هایی را برای سقف‌های شیب‌دار ارائه نمایند که تا حد قابلیت و امکان از جنبه‌ی صرفه‌جویی در مصرف انرژی حفظ کننده محیط زیست هم باشد .

به کارگیری از سقف‌ها‌ی شیروانی نو نه تنها میتواند ظواهر خانه‌ی شما را مدرن‌تر نماید بلکه در بعضی از طرح‌ها قادر است موجب ذخیره‌ی انرژی خورشیدی و گرمایشی بیشتری هم شود .

پباده سازی این‌گونه سقف‌ها بر دو جور است : در یک مورد که اختصاصی بخش ها گرم می باشد سقف‌ها طوری پباده سازی و اجرا میشوند که حتی‌المقدور نور و روشنایی خورشید را رفلکس دهند و حرارت کمتری را نسبت به سقف‌های معمولی جذب نمایند , برای این مورد از رنگ‌های یگانه استعمال می‌گردد , در گونه دیگر آن که اختصاصی بخش ها سردسیر است بر روی سقف , پنل خورشیدی قرار داده می‌گردد .

سقف شیروانی
بررسی کامل سقف شیروانی + لیست قیمت

مزایای سقف‌های شیب‌دار :

 • از نگاه معماری , این سبک دارنده زیبایی مختص و منحصر‌ بفردی است .
 • پباده سازی و ساخت سقف‌های شیب‌دار عموماً از لحاظ زمانی بسیار سریع‌تر انجام میشوند .
 • یکی‌از علت‌های ترویج سقف‌های شیب‌دار کم شدن اندازه‌ی تیر و ستون‌هاست و به تبع آن وزن مفید در هنگام زمین‌لرزه هم کم شده و در مواقعی اندازه‌ی دیواره‌های برشی و یا این که بادبندهای به‌کار رفته کاهش مییابد که که کم شدن وزن در مورد آخرین طبقه‌ی بنای متبوع گاه به ۸۰ درصد میرسد .
 • کم بودن هزینه‌ی ساختن سقف شیب‌دار نسبت به سقف‌های مسطح .
 • کاهش هزینه‌ی تعمیر و حفظ ساختمان و عدم نیاز به مواردی مثل برف‌روبی .
 • استفاده از عایق‌های حرارتی در این گونه از سقف‌ها که موجب عدم اتلاف انرژی گرمایشی از روش سقف می‌گردد , این میزان اتلاف انرژی در سقف‌هایی با سطح مسطح بسیار زیادتر است .

سقف شیروانی چیست؟

سقف شیروانی قسمتی از سقف‌های شیب‌دار هست . درگویش انگلیسی برحسب کاربرد آن در اروپا و کلا کشور های غربی به  سقف شیروانی Gablet Roof ” “ وDutch Gable ” ” نامیده میشود .

سقف شیروانی تقریباً حالتی سه‌گوش به سقف سازه می بخشد .

سقف‌های شیب‌دار و خصوصاً سقف شیروانی دارنده طیف کاربردی وسیعی میباشند . از سقف‌های شیروانی در بخش ها سردسیر و یا مرطوب و بارانی به خاطر عدم نیاز به برف‌روبی و یا این که ممانعت از نفوذ آب باران استفاده می شود . در بعضی مورد ها هم سقف شیروانی صرفاً تحت عنوان پوشش و عایق گزینش میگردد . علاوه بر موردها فوق , کاربرد سقف شیروانی در بناهای بزرگ نظیر انبارها و ابنیه‌ی صنعتی به خاطر صرفه‌جویی در مصرف آهن و بتن فراوان مقرون به‌صرفه‌تر است , کلاً سقف شیروانی با دقت به بنا و جنس بنا است که به اجرا در‌می‌آید . ساختن سقف شیروانی شاید مقداری مشکل‌تر جلوه کند البته ساختن دیوارهای متناسب با آن ساده‌تر است . میزان شیب به کار رفته در عمده سقف‌های شیروانی در میان ۳۵ تا ۵۰ درجه است .

نکته‌ی با اهمیت که بایستی در لحاظ بگیرید گزینش مصالح درست با توجه به شیب شیروانی شما هست لذا فقط اعتنا به جنس و قیمت پوشش انتخابی کافی نبوده و بایستی تناسب دربین شیب سقف و پوشش انتخابی هم به وسیله کارشناس مربوطه بررسی و تأیید شود , در غیر این‌ صورت شما در زمان اجرای سقف یا به مشکل برخورد خواهید کرد و یا این که عدم هماهنگی شیب و دسته پوشش انتخابی منجر ایجاد محدودیت‌هایی در کارتان خواهد شد .

پوشش سقف شیروانی
پوشش سقف شیروانی

 

اشکال پباده سازی سقف شیروانی :

 • سقف‌هایی که صرفا از یک یا این که دو طرف دارنده شیب میباشند .
 • سقف‌هایی که بسته به نوع طرح , از چند طرف دارای شیب هستند .

ازدیگر نکاتی که در اجرای سقف شیروانی ساختمانتان می بایست به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید , جلوتر قرار‌دادن لبه‌های سقف از در محل ورود و یا این که جلوی بنای مورد نظر است تا در هنگام بارندگی آب درست بر معبر نریزد , در چنین مواقعی گزینش صحیح اندازه‌ی ناودانی‌ها از دید ارتفاع و قطر کلیدی است . یکی دیگر از موردها با اهمیت که در اجرای سقف شیروانی حتماً بایستی به آن دقت کرد , نکات مختص و مختلف در اجرای سقف‌های شیروانی با شیب کم و یا این که با شیب حداقل هست , توجه نمائید که در چنین مواقعی قابلیت و امکان نفوذ عامل ها ارگانیک نظیر باد و باران بیشتر می‌گردد , لذا می بایست مدل چیدمان پوشش نهایی شیروانی یا این که به عبارتی “ تایل ” با دقت زیادتری صورت پذیرد . هم‌چنین از سایر مورد ها اصلی در اجرای سقف شیروانی محلی است که شیب دو بام به یک‌دیگر می‌رسند , چنین مکان‌هایی قسمتی از آسیب‌ پذیرترین نقاط ساختمان از نگاه نفوذ آب می‌باشند و از این لحاظ می بایست بر عایق‌بندی این نقاط دقت و محاسبه بیشتری داشته باشید .

مورد فنی دیگری که می بایست در بخشها مرطوب در نظر بگیرید , شدت ریزش بیشتر باران در نزدیک دریا نسبت به مناطقی با فاصله‌ی بیشتر از دریا است , لذا در شرایطی که در بخش ها ساحلی مبادرت به ساخت سقف شیروانی می کنید بایستی در نظر داشته باشید که ضروری است که هرچه ساختمان شما به دریا نزدیک‌تر باشد طول و شیب سقف شیروانی آن نیز , بیشتر باشد .

رعایت هریک از نکات فوق می تواند شمارا از صرف مقادیر متعددی هزینه‌ی مرمت و یا این که محافظت بازدارد .

اجرای سقف شیروانی
اجرای سقف شیروانی

نمای داخلی ساختمان‌های با سقف شیروانی

در زمان‌های پیشین متداول بوده که صاحبان بناهایی با سقف شیروانی در باطن سازه از سقف کاذب هم استعمال می‌کردند , ولی امروزه در هنر معماری امروزی و خصوصاً در مناطقی که بارندگی بیشتر از حد نیست , به جای سقف کاذب از نورگیرهای شیشه‌ای بر روی اشکال سقف‌های شیب‌دار به کارگیری میگردد , ولی این قضیه اکثراً برای ساختمان‌هایی که در آن به زیبایی نما حق تقدم بیشتری داده میگردد اجرا میگردد , زیرا از جنبه‌ی معماری و جود یک سقف بلند و فروغ و روشنایی مطلوب سبب تولید احساس وسعت و احساس آرامش در محیط منزل و ساختمان می شود , ولی در حالتی‌ که که بخواهید می توانید در داخل سازه از سقف کاذب استفاده نمایید .

در خانه‌های چند طبقه هنگامی اتاقی نزدیک سقف شیروانی ساخته می گردد دارنده محدودیت فضا میگردد و در‌این قسمت سقف کاذب سبب می شود که بخش شیب‌دار از نظرها نهفته بماند و چشم نشود .

در معماری امروزی روز جاری گرایش به کاربرد سقف شیروانی سوای نیاز به سقف کاذب ارتقا یافته است .

موردها با اهمیت کاربرد سقف‌های شیروانی :

در سرزمین ما به‌ خصوص در مناطقی که دارنده آب و هوای مرطوب و یا سرد می‌باشند می‌توان به‌نحوی مطلوب از سقف شیروانی در بناهای متعدد و در چهارچوب قانون ها جاری به کارگیری کرد , علاوه بر خانه‌هایی که در داخل شهرها قرار دارند و با سقف شیروانی ساخته شده‌اند , می‌توان از ویلا , سردر آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مختلف و انبارهای بزرگ و موارد شبیه تحت عنوان بناهایی که می‌توان در آنها از اشکال سقف شیروانی به کارگیری کرد نام برد .

در مورد پوشش سقف اطلاعات بیشتری کسب کنید روی دکمه زیر کلیک کنید

اشکال های سقف شیروانی از نگاه پوشش :
شینگل‌های قیری وارد شده : IKo , Tegola , BTM , Certainteediran
دکرا , تاپ تایل , متروتایل ویا تایل مشابه به سفال .
سفال طبرستان , سفال شیرکوه , سفال ترک .
پوشش‌های سقفی PVC .
پوشش سقف فلزی با ورق گالوانیزه‌ی رنگی , ورق گالوانیزه‌ی طرح سفال , ورق فلزی با روکش شنی .

سقف فلزی شیروانی :
از گونه های سقف‌های فلزی شیب‌دار می‌توان به سقف‌های شیب‌دار تشکیل شده با ورق آلومینیوم اشاره نمود , این ورق‌ها می توانند موج‌های سینوسی یا این که ذوزنقه‌ای داشته باشند که میزان هم‌ پوشانی ورق‌ها در هریک از موردها فوق گوناگون خواهد بود . در به کار بردن این ورق‌ها بایستی به وضعیت مکانی و هم دستورالعمل کارخانه‌ی سازنده‌ی آن اعتنا خاصی داشته باشید .

دسته معروف دیگری از ورق‌ فلزی , ورق‌ فولادی گالوانیزه در دو دسته صاف و موج‌دار است .

تحت عنوان یک راه‌کار کلی , شما میتوانید با در لحاظ گرفتن محیط جغرافیایی , طول و شدت شیب سازه و میزانی که میخواهید هزینه فرمائید , نسبت به گزینش مناسب‌ترین و متناسب‌ترین پوشش برای سقف شیروانی خویش اقدام کنید .

یکی از نخستین اقدامات شما بایستی گزینش مدل پوشش مطلوب برای سقف شیروانی ساختمانتان باشد , قضیه بر حسب اینکه شما ساختمانی را از پی ساخته و یا این که اینکه سقف ساختمان جانور را عوض ‌کنید فرق می نماید . وزن پوشش‌های نام برده شده گوناگون است و همه‌ی این موردها می بایست به وسیله متخصص ذیربط در لحاظ گرفته شود

برای سفارش انواع پوشش سقف به قسمت تماس با ما مراجعه کنید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنیم.

8 نظر

 • سلام و با عرض خسته نباشید، لطفا براورد هزینه برای ایجاد سقف شیروانی سفالی برای پارکینگی به متراز ۳۰متر مربع.

  ایمانی فروردین ۱۷, ۱۳۹۸
  • سلام جناب ایمانی ضمن تبریک سال نو خدمت شما برای این پروژه میتونید با شماره های زیر تماس بگیرید که قیمت دقیق و روز متریال سقف شیروانی رو همکاران ما به شما اطلاع میدن و در صورت نیاز اجرا هم انجام میشود :
   شماره های تماس :

   ۰۹۱۲۶۶۶۷۲۵۲

   ۰۲۱۶۵۱۶۴۸۵۵

   soroushasadi فروردین ۱۸, ۱۳۹۸
 • الان سقف شیروانی متری چقدر انجام میدهید

  محسن فرهمند فروردین ۳۰, ۱۳۹۸
  • برای این پروژه میتونید با شماره های زیر تماس بگیرید که قیمت دقیق و روز متریال سقف شیروانی رو همکاران ما به شما اطلاع میدن و در صورت نیاز اجرا هم انجام میشود :
   شماره های تماس :

   ۰۹۱۲۶۶۶۷۲۵۲

   ۰۲۱۶۵۱۶۴۸۵۵

   soroushasadi فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
 • سلام برای ساخت منزل مسکونی برای شهرستان هم اجرا میکنید مثل کرمان

  علیرضا فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
  • سلام و روز بخیر خدمت شما برای این کار با شماره های زیر تماس بگیرید اطلاعات دقیق رو بگید تا مشاوره رایگان به شما بدهند و در صورت امکان اجرا هم انجام میشود
   شماره های تماس :

   ۰۹۱۲۶۶۶۷۲۵۲

   ۰۲۱۶۵۱۶۴۸۵۵

   soroushasadi اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸
 • باسلام ازخراسان رضوی شهرکاشمربرای پوشش مکانی باعرض ۴متروطول ۱۳متربادیوار۳۰سانت با شیب طولی چندمترقوطی باچه سایزی وچه ورقی که قیمت مناسب دربیاید وچقدرپول لوازماش می شود که خودم اجراکنم باتشکراحمدزاده

  احمدزاده تیر ۱۲, ۱۳۹۸
  • سلام برای اطلاع کامل با شماره موجود در صفحه تماس بگیرید

   soroushasadi تیر ۲۴, ۱۳۹۸

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.